تتراپایش
تحقیقات ، نوآوری ، بهینه سازی و توسعه فن آوری اطلاعات

google fred

.از جمله الگوریتمهای گوگل که تاثیر چشمگیری در SEO سایتها بازی کرد و این الگوریتم بسیاری از وب سایتها را تحت تاثیر قرار داده و موجب افت شدید رتبه بندی اونها شد، Google Fred نام گرفت، هر چند این بروز رسانی روکمپانی گوگل تایید نکرده!!!

کدام سایتها از این بروز رسانی ضربه خوردند :

google fred

سایتها یا وبلاگهایی که برای اهداف رتبه بندی نوشته شده بودند و تبلیغات و یا لینکهای وابسته در تمام مقاله پراکنده شده بود. خیلی از این سایتها، سایتهای متخصص نبودند، در واقع سایتهای با محتوای کم ارزش که بر تبلیغات تمرکز دارند و یا قرار دادن لینکهای وابسته بیش از حد که تنها بدنبال کسب درآمد هستند تا کمک به کاربر و خوانندگان.

هدف از به روز رسانی Google Fred  چه بود:

گوگل همواره در مورد کاربر نهایی بوده، این چیزی ست که برای اونها مهمه ، اول و مهمتر از همه درخواست کاربران هستش. با این الگوریتم، گوگل، سایتها رو مجبور به ارائه محتوای با کیفیت بالا کرد.

Google Fred و آگهی ها:

حذف تبلیغات ، اما به احتمال زیادتنها تعدادی از سایتها که با این مشکل روبرو هستند مشکلشان برطرف میشود و سایتهای کم کیفیت که تنها تمایل به بارگذاری تبلیغات دارند، همچنان دارای مشکل خواهند بود.پس اگر تبلیغات زیادی دارید و توسط Google Fred مورد هدف قرار گرفته اید ، آگهی هایی که جریانهای محتوایی را مختل میکنند رو حذف کنید یا ۱ تا ۲ پاراگراف محتوا در مورد اون تبلیغ بنویسید.برخی از سایتهای آسیب دیده با حذف تبلیغات خودشون تونستن رتبه بندی قبلیشون رو بدست بیارن.

Google Fred و تبلیغات وابسته:

بسیاری از سایتهای با کیفیت بالا وجود دارد که تبلیغاتشون  به سایتهای بی کیفیت وابسته شده که هیچ ارزشی برای جستجوگر و کاربر نداره. بنابر این اگر دارای محتوای وابسته هستید و توسط سایتهای بی کیفیت، تحت وابستگی قرار گرفتید ، این وابستگی رو باید از بین برد.

Google Fred و محتوا:

چیزی که بارها گفته شده و ارزش تکرار مجدد رو داره، اینه که تنها راه برای لذت بردن از رسیدن به رتبه بندی بالای گوگل، ارائه محتوی با کیفیت بالا ، به موقع و مربوط به مخاطبان هدف است.باید این رو قبول کرد که برای گرفتن رتبه ماندگار و بالا در گوگل، هیچ راهی بجز ارائه محتوای ماندگار و با کیفیت نیست .مطالب کپی شده ای که در جای دیگه نوشته شده اند به هیچ وجه برای گرفتن رتبه در SEO اهمیتی ندارند.

Google Fred و کلمات کلیدی:

google fred

عملکرد کلید وازه چیزی ست که کمتر تحت تاثیر تغییرات الگوریتم قرار دارد .اگر که میخواهیم رتبه بندی موتور جستجوی خودمون رو از طریق بهینه سازی کلمات کلیدی بالا ببریم باید سه عامل را در نظر بگیریم :

  • Relevancy: مرتبط بودن: این یک راهنمای ساده ست و نیازی به توضیح نداره، کلمات کلیدی باید یک توضیح منطقی و صادقانه در مورد اون چیزی که کاربر انتظارش رو داره باید باشه.اگر محتوای ما با کلمات کلیدی که براش در نظر گرفتیم مطابقت نداشته باشه قطعا یکی از گزینه ها برای کم شدن رتبه بندی مون در گوگل ما هستیم!!!
  • Popularity :محبوبیت : در حالی که میتونه بسیار ارزشمند باشه، اما مثل یک شکشیر دولبه ست……….با هدف قرار دادن کلمات کلیدی محبوب میتونیم به اندازه کافی جذب ترافیک داشته باشیم.اما استفاده نابجا و بی دلیل از اونها ممکنه باعث ضعیف شدن محتوا بشه
  • Competition: مسابقه!!! در استفاده از کلمات کلیدی مثل اینه که توی یه مسابقه بزرگ شرکت کردیم که حتی در بعضی از موارد، یک درصد کوچیک از این کلمات میتونه بسیار سودمند باشه

Google Fred و لینک ها:

google fred

طبیعی هستش که کیفیت لینکهای ورودی و خروجی به وب سایت اهمیت بالای داره . پس باید همیشه اون لینکهایی که به سایت ما میزنن یا ما به سایتهای دیگه میزنیم مانیتورش کنیم و از کیفیت اونها مطمعن باشیم و دقت کافی  به لینکها برروی وب سایتمون داشته باشیم و اینکه لینکهای با کیفیت پایین، توسط گوگل براحتی قابل شناسایی هستند که همین، منجر به کاهش شدید رتبه بندی سایتمون در گوگل میشه.

Google Fred و SEO:

سایتهایی هم هستند که برخلاف تصور ، در حالیکه کیفیت پایینی دارند اما با الگوهای SEO سازگارند!!!! چرا که اغلب دقت میکنند که لینکهای بیشمار با یک کلمه کلیدی وجود نداشته باشد و با وجود اینکه خود سایت کیفیت مطلوبی نداره، اما بصورت حرفه ای SEO شده. به نظر میرسه که گوگل در تشخیص ویژگی های کم کیفیت الگوریتم دقیقتری داره .دستورالعمل های SEO گوگل برای افرادی که در بازاریابی فعالیت دارند اهمیت زیادی داره که باید نیازهای مشتری رو بدونیم و مشخص کنیم که با کدام یک از ویژگی های گوگل جهت SEO مطابقت داره.

 

نتیجه گیری :

آینده گوگل و جستجو روشن است …ایجاد محتوا برای کاربران ، نه گوگل

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.