تتراپایش
تحقیقات ، نوآوری ، بهینه سازی و توسعه فن آوری اطلاعات

یکصد عامل رتبه بندی گوگل در سال ۲۰۱۸ – قسمت چهارم

عوامل رتبه بندی گوگل چیست؟

۶۸ – Trust Rank of linking Site

لینک گرفتن از سایت هایی که در رنکینگ گوگل رتبه های بالایی دارند از عوامل موثر در رتبه بندی گوگل می باشند.

۶۹ – لینک گرفتن از Forum ها

 

تاثیر بک لینک در رتبه بندی گوگلرتبه بندی گوگل

همان طور که لینک گرفتن از Forumها و به ویژه Forum های مرتبط می تواند بسیار مفید باشد، به همان اندازه هم می تواند مضر و باعث کم شدن رتبه در گوگل شود؛ شاید بپرسید چرا؟ چون ممکن است اون Forum بصورت خواسته یا ناخواسته اسپم تولید کند.

پس باید دقت کافی در گرفتن بک لینک از Forum ها را داشته باشید.

۷۰ – تعداد کلمات موجود در مطلب یا محتوایی که از آن لینک می گیریم

یکی از تاثیر گذارترین موارد در رتبه بندی گوگل بک لینک ها هستند. این خیلی طبیعی و قابل درک هست که لینک گرفتن از محتوایی که ۱۰۰۰ کلمه دارد بسیار با ارزش تر از محتوایی ست که ۲۵ کلمه دارد. حداقل تعداد کلماتی که برای هر پست در نظر می گیرید باید ۱۰۰۰ کلمه باشد.

۷۱ – Rank Brain

گوگل رنک

Rank Brain یکی از الگوریتم های گوگل است که هدف اصلی آن اندازه گیری این است که چگونه کاربران با نتایج جستجوی خود در گوگل ارتباط برقرار می کنند.


۷۲ – Bounce Rate یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی گوگل

یکی از مهمترین موارد در رتبه بندی گوگل میزان بانس ریت سایت می باشد. گوگل برای فهمیدن میزان رضایت کاربر نرخ بانس سایت را ارزیابی می کند؛ و در نتیجه به سایت شما رتبه مناسب را می دهد.


۷۳ – ترافیک مستقیم مهمترین عامل رتبه بندی گوگل

به طور کلی ما چند نوع ترافیک برای سایت خود خواهیم داشت که عبارتند از:

۱- ترافیک مستقیم

۲- ترافیک شبکه های اجتماعی

۳- ترافیک بک لینک

۴- ترافیک ادوردز

ترافیک مستقیم

این نوع ترافیک بهترین نوع ترافیک از نظر گوگل است. به این صورت که کاربر مستقیما در گوگل کوئری مورد نظر خود را جستجو می نماید؛ و وارد سایت شما می شود. که بهترین نوع ترافیک است، در رتبه بندی گوگل تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

ترافیک شبکه های اجتماعی

این نوع ترافیک همانطور که از نامش مشخص است ترافیک هایی است که از طریق شبکه های اجتماعی وارد سایت شما می شود. شاید اسم سوشال سیگنال را شنید باشید، سوشال سیگنال در واقع همان میزان ورودی از شبکه های اجتماعی به سایت شما را شامل می شود.

ترافیک بک لینک

ترافیکی که از طرق بک لینک وارد سایت شما می شود، بسیار مهم است زیرا سئو off page شما را شامل می گردد. بهترین مدل بک لینک گرفتن استفاده از بک لینک های رپورتاژ می باشد.

[مطالب مرتبط: رپورتاژ آگهی ]

ترافیک ادوردز

ترافیک بسیار گران قیمت ادوردز که برخی از افراد از آن استفاده می کنند. برای خریدن جایگاه های اول گوگل به سختی با یکدیگر به رقابت می پردازند. این نوع ترافیک مقطعی و بسیار گران قیمت است.


۷۴ – Chrome Bookmarks

می دانیم که گوگل داده های Google Chrome را جمع آوری می کند. پس صفحاتی که در Chrome بصورت Bookmark ذخیره می شوند می تواند در رتبه بندی گوگل تاثیر گذار باشد.

۷۵ – تعداد نظرات و کامنت ها

صفحات با تعداد زیادی کامنت و نظر، نشانه ای از تعامل با کاربر و کیفیت مطلب است. بنابراین تعداد نظرات و کامنت ها یکی دیگر از عوامل موثر در رتبه بندی گوگل می باشد.

۷۶ – نکات برجسته Featured Snippets

طبق یک مطالعه توسط SEMRUSH محتویات ویژه اسناد بر اساس ترکیبی از میزان کلمات محتوا، قالب بندی، اقتباس صفحه و استفاده از پروتکل Https در رتبه بندی گوگل موثر است.

 

Featured-Snippets

۷۷ – هدف جغرافیایی

گوگل اولویت بیشتری برای سایت ها با یک IP سرور محلی و پسوند نام دامنه خاص آن کشور نشان می دهد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دامنه به مقاله ای که در مورد خرید دامنه نوشته شده است مراجعه نمایید.


۷۸ – +Google

گوگل + شبکه اجتماعی مطعلق به گوگل است، اگر چه اساساً  Google+ مرده، اما هنوز هم از آن می توان بعنوان بستری برای دریافت ترافیک از گوگل استفاده نمود.

۷۹ – داشتن صفحات Face Book برای سایت

گوگل الگوریتم خوبی برای تشخصیص ورودی از Face Book دارد. پس باید صفحه ای داشت و تلاش کرد تا به تعداد دوستان و اعضای آن افزود و آن را زنده نگه داشت. به شما پیشنهاد می کنم حتما از شبکه اجتماعی فیس بوک استفاده نمایید.

۸۰- پروفایل Twitter

بگذارید یک راز رو خیلی ساده خدمتتون عرض کنم. از هر صفحه اجتماعی که در دسترس دارید و می شناسید برای جذب مخاطب و گرفتن ترافیک استفاده کنید، اون ها رو آنالیز کنید و بعد روی اون شبکه اجتماعی که بیشترین ورودی رو دارید تمرکز کنید.

۸۱ – پروفایل LinkedIn

لینک این یک شبکه اجتماعی قدرتمند است. اکثر کسب و کارهای واقعی از پروفایل LinkedIn برای معرفی کسب و کار خود استفاده می کنند.

۸۲ – از حساب های Fake در شبکه های اجتماعی استفاده نکنید

گوگل بسیار باهوش است. یک Page شبکه رسانه ای با ۱۰۰۰۰ فالوور و ۲ پست کاملاً نشانه جعلی بودن اون حساب هست و الگوریتم های گوگل بسیار خوب این موضوع رو میتوانند درک کنند. بنابراین جهت دریافت ترافیک و رتبه بندی گوگل بهترین و آسان ترین روش استفاده از شبکه های اجتماعی است.

۸۳ – آگهی های زیاد در بالای صفحه

گوگل برای مخاطبان خود احترام زیادی قایل است. بنابراین گوگل از الگوریتم Page Layout Algorithm استفاده می کند و سایت هایی با تعداد زیاد آگهی در بالای صفحه را مجازات می کند.

۸۴ – Google Fred

یک سری از به روز رسانی های گوگل است که از سال ۲۰۱۷ شروع شده که در این الگوریتم که به تفصیل توضیح داده شده (Google Fred) سایت های با محتوای پایین رو هدف قرار می دهد. پس برای کسب رتبه بهتر در رتبه بندی گوگل مطالب خوب و بهینه و به تعداد زیاد تولید نمایید.

۸۵ – IP Address Flagged as Spam

اگر IP آدرس سروری که از آن استفاده می کنیم اسپم تولید کرده باشد، برروی تمام سایت هایی که روی آن سرور قرار دارند تاثیر منفی بجا می گذارد.

۸۶ – Meta Tag Spamming

اسپم در کلمات کلیدی هم ممکن است اتفاق بیافتد. اگر گوگل فکر کند که شما درحال افزودن کلمات کلیدی به عنوان ها و تگ های توصیف در تلاش هستید تا گوگل را فریب دهید، مجازات سنگینی از جانب گوگل خواهید شد؛ و در رتبه بندی گوگل از امتیاز منفی برخوردار خواهید شد.


۸۷ – مجازات پنگوئن و امتیاز منفی در رتبه بندی گوگل

penguin-penalty

خیلی مراقب باشید که مورد هدف گوگل پنگوئن قرار نگیرید، زیرا سایت هایی که توسط گوگل پنگوئن مورد هدف قرار گرفته شدند در جستجو بسیار کمتر دیده میشوند. گوگل پنگوئن خطرناک ترین نوع الگوریتم برای سئو کارهای بی تجربه است؛ و گوگل پنگوئن مهمترین عامل در رتبه بندی گوگل به حساب می آید.

۸۸ – لینک های غیر طبیعی به دامنه

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که سایت های با مقدار غیر طبیعی لینک به سایت های غیر مرتبط، بیشتر به حملات گوگل پنگوئن نزدیک ترند.

به عنوان مثال: سایتی که به تازگی راه اندازی شده است نمی تواند به سرعت هزار بک لینک دریافت نماید، بنابراین در انتخاب و قرار دادن بک عای خود بسیار دقت کنید، تا رتبه بندی گوگل خود را از دست ندهید.


۸۹- لینک های بی کیفیت

به گفته گوگل، گرفتن Backlink از دایرکتوری های با کیفیت پایین می تواند باعث مجازات می شود. بنابراین در هنگام لینک گرفتن از دایرکتوری های بی کیفیت حواستان را جمع کنید.

۹۰- دریافت لینک از سایت هایی با IP آدرس های مشترک در یک کلاس IP

دریافت غیر عادی لینک، از سایت ها در همان کلاس IP به گوگل این را نشان می دهد که شما تنها از یک وبلاگ در حال لینک دهی هستید.

۹۱ – Unnatural Link Spike

یک گواهی ثبت شده در Google 2013 می باشد که نشان می دهد چگونه گوگل می تواند شناسایی کند که هجوم پیوندهایی به یک صفحه طبیعی است یا خیر؟ الگوریتم های گوگل بسیار پیشرفته است خیلی مراقب باشید.

۹۲ – Google Sandbox

سایت های جدیدی که هجوم ناگهانی لینک ها را دریافت می کنند، گاهی در Google sandbox قرار می گیرند که موقتاً قابلیت جستجو را محدود می کند.

۹۳ – Negative Link

پیوند ها و لینک های منفی می تواند به طور چشم گیری رتبه بندی گوگل را کاهش دهد و بعنوان یک سیگنال منفی برای کاهش محبوبیت تلقی می شود.

۹۴ – Link Location on Page

به طور کلی، لینکی که در محتوای صفحه جاسازی شده باشد قدرتمندتر از یک پیوند در پایین یا نوار کناری صفحه. به شما پیشنهاد می کنم جهت دریافت لینک از رپورتاژ استفاده نمایید.

۹۵ – سرعت بارگذاری صفحه از طریق Google Chrome

گوگل از رسانه های متعلق به خود مثل Google Chrome و یا Google+ برای رتبه بندی گوگل و دادن امتیاز در موتور جستجوی خود استفاده می کند. بنابراین دور از ذهن و منطق نیست که سرعت لود شده صفحه وب سایت در Google Chrome  اهمیت دارد.

۹۶ – استفاده از ابزار Google Disavow Links

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که یک سری سایت اسپم و با کیفیت پایین به وب سایت شما Backlink داده اند. این ابزار می تواند برای رهایی از جریمه های گوگل مفید باشد. به شما پیشنهاد می کنم هر دو هفته یک بار بک لینک های خود را در گوگل وب مستر (سرچ کنسول گوگل) چک کنید و بک لینک های مخرب را حتما حتما Disavow کنید.

Disavow عامل موثر در رتبه بندی گوگل

عوامل موثر در رتبه بندی گوگل

۹۷ – Not Found

به طور حتم یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای سایت شما بیافتد این است که برخی از صفحات شما توسط گوگل پیدا نشود؛ (با خطای ۴۰۴ روبرو شود) و یا به اصطلاح ایندکس نشود. برای فهمیدن صفحاتی که ایندکس نشده می توان از ابزار گوگل وب مستر استفاده نمود. شما می توانید از برنامه نویس خود بخواهید تا خطاهای ۴۰۴ را به ۵۰۳ تبدیل کند. در این حالت به گوگل اعلام می کنید صفحه موجود است اما موقتا با مشکل روبرو شده است و به زودی اصلاح می گردد.


۹۸ – جدی گرفتن تگ Alt Image تصاویر

یکی از مهمترین مواردی که باید رعایت نمایید تا در رتبه بندی گوگل جایگاه مناسبی را دریافت نمایید استفاده از متن جایگزین یا Alt تصاویر می باشد. بهتر است از کلمه کلیدی به عنوان Alt  تصویر استفاده نمایید.

۹۹ – محتوا حرف اول و آخر را می زند

محتوا پادشاه نیست!!!

محتوای خوب پادشاه است. شما می توانید با تولید محتوای ناب و بهینه سئو و ترافیک خیلی خوبی را وارد سایت خود نمایید.

[مطالب مرتبط: راز و رمز تولید محتوا]

۱۰۰ – نکته پایانی و مهم “آماده سازی چک لیست برای بررسی سایت

یکصد عامل رتبه بندی گوگل

رتبه بندی گوگل

طبیعی ست که به ذهن سپردن تمام موارد کاری دشوار است که حتی ممکن است بسیاری از موارد ساده و پیش پا افتاده در این پروسه از یاد برود و چه بسا همین نکته کوچک به رتبه بندی وب سایت آسیب بزند.

تا به اینجا با یکصد عامب رتبه بندی گوگل آشنا شدید و به شما توصیه می کنم یک بار دیگر مقاله را مطالعه نماییدو به خاطر بسپارید. خوشحال میشم اگر موردی هست شما با من و سایر خوانندگان در میان گذارید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.