تتراپایش
تحقیقات ، نوآوری ، بهینه سازی و توسعه فن آوری اطلاعات

آموزش تولید محتوا

هزینه تولید محتوا و سئو محتوا

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا کاری بسیار پول ساز و آینده دار است. به راهکارهای مناسب روش‌های صحیح، که جهت تولید محتوای با کیفیت برای افزایش بازدید سایت و تحول در فروش و کسب و کار در یک سایت گردآوری می‌شود، تولید محتوا و مهمتر از آن تولید محتوا‌ی سئو شده گفته می‌شود.

اولین چیزی که با شنیدن نام محتوا به ذهن کاربر خطور می‌کند به احتمال زیاد تولید محتوا است. و اولین عبارتی که پس از شنیدن تولید محتوا در ذهن ما نقش می‌بندد تولید محتوای سئو شده است.
تولید محتوا یا Content Creation دغدغه‌ی تازه‌ای برای کاربران نیست. تولید محتوا تقریباً از زمانی که صنعت چاپ به وجود آمد مطرح شده است.
شما می‌توانید با خواندن این مقاله یاد بگیرید که چه طور از طریق تولید محتوا بتوانید کسب درآمد کنید. همه مراحل برای شروع تولید محتوا (محتوا نویسی) و تبدیل آن به پول توضیح داده شده است.
تولید کنندۀ محتوا می‌تواند در انواع تولیدمحتوا تسلط داشته باشد، یا نه فقط در یکی دو مورد حرفه‌ای باشد. (اما به طور معمول شخصی که تولید محتوا انجام می‌دهد به تولید محتوای متنی و همچنین به یکی دو تا نرم افزار تولید محتوا مسلط است.

راز و رمز تولید محتوا

یکی از مهمترین پارامترهای سئو (seo) است. اساسی ترین گزینه‌ها در هنگام تولید محتوا از این قبیل است: تولید محتوا فیلم/ تولید محتوا برای کسب و کار اینترنتی/ تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی/ تبلیغات در تولید محتوا و بسیاری موارد این چنین که در این مقاله از تولید محتوا به شما خواهیم گفت چگونه تولید محتوا و همزمان سئو محتوا را انجام دهید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کاربران امروز در حوزه آموزش تولید محتوا به دنبال چه چیزهایی هستند:

 • تولید محتوا استخدام
 • آموزش تولید محتوا
 • سفارش تولید محتوا

 • تولید محتوا در اینستاگرام

 • تولید محتوا برای اینستاگرام
 • هزینه تولید محتوا

 • شرکت تولید محتوا

 • خدمات تولید محتوا

 • نمونه تولید محتوا

 • تولید محتوای دیجیتال چیست

 

راز و رمز تولید محتوا

تولید محتوا، راز و رمز تولید محتوا، چطور یک محتوا را بهینه شده و سئو شده تولید نماییم؟

از کجا تولید محتوا را شروع کنیم؟

بسیاری از افرادی که به تازگی تولید محتوا را شروع نموده اند می‌گویند: ما همه چیزهایی را که می‌خواهیم بنویسیم را خیلی خوب می‌دانیم اما زمانی که شروع به نوشتن می‌کنیم نمی‌دانیم تولید محتوا را از کجا شروع نماییم؟(میدونم چی میخوام بنویسم اما نمیدونم چجوری و از کجا شروع کنم)!

زمانی که با این افراد صحبت نمودم متوجه شدم بسیار عالی تمام موارد را توضیح می‌دهند و قدرت بیان خیلی خوبی دارند بنابراین به آنان و شمایی که شروع به تولید محتوا نمودید پیشنهاد می‌کنم صحبت کنید و صدای خود را ضبط نمایید. با افراد مختلف که در حوزه کسب و کار شما فعالیت می‌نمایند گفتگو کنید و همزمان صدای آنان را ضبط نمایید.

بعد از این که تمامی موارد گفته و ضبط شد، حالا نوبت به دسته بندی و سئو محتوا رسیده است. قبل از هر چیز صدای ضبط شده‌ی خود را تایپ نمایید. بنابراین یکی از راه‌های تولید محتوا استفاده از تکنیک ضبط صدا می‌باشد.

نکته: به یاد داشته باشید تولید محتوا در اینستاگرام(تولید محتوا برای اینستاگرام) با تولید محتوا در سایت متفاوت است.

هزینه تولید محتوا

سفارش تولید محتوا چگونه است؟ چطور می توانیم از تولید محتوا درآمد کسب نماییم؟تا به اینجای کار وظیفه‌ی تولید محتوا‌ی شما به پایان رسیده است. اکنون باید محتوای به دست آمده که می‌تواند شامل فیلم، صدا، تصویر و یا هر محتوای دیگری می‌باشد را سئو (seo) نماییم.


صفر تا صد سئو محتوا

اگر می‌خواهید صفر تا صد تولید محتوای سئو شده را یاد بگیرید، بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مقاله را با ما همراه باشید؛ و نکات گفته شده در این مقاله را در تولید محتوای خود استفاده نمایید. تا شاهده پیشرفت فوق العاده خود در گوگل باشید. به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله تولید محتوا را چند بار بخوانید تا به خوبی به آن مسلط شوید.

🔹 عنوان اصلی محتوای صفحه 

مهمترین و سخت ترین مرحله در تولید محتوا می‌تواند انتخاب عنوان مناسب باشد. در یک محتوا بهترین حالت این است که روی یک کلمه کلیدی کار شود. هر چه تعداد کلمات تیتر کمتر باشد بهتر است. زیرا ارزش وزن کلمات بیشتر می‌شود. همچنین طبق تحقیقات به دست آمده معمولا کاربران تیترهایی را می‌خوانند که کلمات کمتری دارند.

🔹پاراگراف اول تولید محتوا

در هنگام تولید محتوا بهتر است در پاراگراف اول حداقل ۳ تا ۴ بار کلمه کلیدی استفاده شود. و مهمتر از آن اولین جمله با کلمه کلیدی شروع شود. به شما پیشنهاد می‌کنم کلمات کلیدی به خصوص در پاراگراف اول Bold شود زیرا گوگل تگ‌های Html را می‌خواند و شما می‌توانید به این روش توجه گوگل را به خود جلب نمایید.

 

چگونه تولید محتوا به سئو محتوا کمک می کند؟

چگونه تولید محتوا به سئو محتوا کمک می کند؟🔹تصاویر در تولید محتوا چه ارزشی دارند؟

توصیه می‌شود که از تصاویر، اینفوگرافی‌ها و مهمتر از آن فیلم در بین هر پاراگراف استفاده نمایید. بهترین و عالی ترین روش تولید محتوا مولتی مدیا (Multi Media) می‌باشد.

به یاد داشته باشید از دید گوگل پنگوئن محتوای چند رسانه ای بسیار جذاب تر از محتوای فقط متنی است. همچنین از دید کاربر زمانی که تماماً متن می‌خواند بسیار خسته کننده است. حتی اگر تولید محتوای کسب و کار شما بسیار عالی نوشته شده باشد، زمانی که کاربر بر روی گزینه بازگشت کلیک نماید کار پست شما تمام است.

اگر شما هنر نگه داشتن کاربر را در صفحه نداشته باشید تمام زحمات شما از بین می‌رود.

پیشنهاد ویژه برای تولید محتوا:

پیشنهاد من به عنوان یک طراح سایت و تولید کننده محتوا این است که شما پاراگراف اول محتوا را برای گوگل بنویسید و بقیه محتوا را به صورت کامل واضح و روشن برای کاربر بنویسید.

🔹استفاده از فیلم در تولید محتوا

استفاده از فیلم در تولید محتوایی که انجام داده اید، همانند تصاویری که استفاده نمودید حتی بیشتر از آن نقش زیادی در سئو (Seo) سایت دارد.

اما یادتان باشد که فیلم‌های خود را در سایت‌های معتبری همچون آپارات، یوتیوب، توییتر، نماشا و … به اشتراک گذارید. تا در جستجوی گوگل دیده شوید. و شما بتوانید با استفاده از فیلم برای سایت خود ورودی دریافت نمایید.

بنابراین به شما توصیه می‌شود فیلم را در تولید محتوای خود فراموش نکنید.

تاثیر تولید محتوا در سئو(seo)

تاثیر تولید محتوا بر سئو سایت

 

🔹استفاده از تگ H1/ H2 /H3 و…

همه جا گفته شده از تگ H1 فقط یک بار در صفحه استفاده شود. اما به عقیده من شما می‌توانید در هر بلوک متنی می‌توانید از یک تگ H1 استفاده نمایید. شما می‌توانید در یک صفحه چندین بلوک متنی داشته باشید.

از تگ H2 بی نهایت بار استفاده کنید اما مراقب باشید از آن طرف بام نیفتید و زیبایی و خوانایی سایت را فدای سئو سایت نکنید.

نکته مهم: در هنگام استفاده از تگ‌ها در تولید محتوا این است که ترتیب استفاده از تگ‌ها بسیار مهم است مثلا تا زمانی که از تگ H1 استفاده نکرده اید هرگز از تگ H2 استفاده نکنید. همچنین در هنگام تولید محتوا از دو تگ پشت سر هم استفاده نکنید.


🔹استفاده از لینک‌های داخلی

برای اینکه به گوگل ثابت کنید که محتوای سایت شما با هم در ارتباط است باید از لینک داخلی استفاده نماییدو همچنین می‌توانید از لینک‌های داخلی برای اعتبار صفحات پر بازدید خود به سایر صفحات استفاده نمایید.

در هنگام تولید محتوا باید طوری از لینک داخلی استفاده نمایید که زمان ورود کراولر گوگل به سایت شما کروالر گوگل به راحتی بتواند به تمام صفحات سایت شما دسترسی داشته باشه.

به عنوان مثال

مطلب سایت درباره تولید محتوا است و در بخشی از محتوا شما درباره خرید بک لینک صحبت می‌کنید. بنابراین به پست بک لینک خود لینک می‌دهید. در پست بک لینک خود نیز مجددا به پست تولید محتوا لینک می‌دهید.

🔹آدرس سایت

آدرس سایت اگر به صورت فارسی استفاده شود خوب است. اما ممکن است در هنگام لینک بیلدینگ شما را دچار مشکل کند.

[ مطالب مرتبط: خرید بک لینک]


🔹تبدیل خطای ۴۰۴ به خطای ۵۰۳

در برخی مواقع به دلیل مشکلات‌هاست ممکن است خطای ۴۰۴ برگردانده شود، که بسیار خطرناک است. زمانی که کاربر با صفحه‌ی ۴۰۴ مواجه می‌شود گوگل به این نتیجه می‌رسد که دیگر چنین صفحه ای وجود ندارد و شاید هیچ وقت به صفحه بازنگردد و پست شما را از نتایج خود حذف نماید.

 

برخورد با خطا بعد از تولید محتوا

خطای 503در چنین شرایطی باید از برنامه نویس خود بخواهید از یک قطعه کد استفاده نماییم که خطای ۴۰۴ را به خطای ۵۰۳ تغییر دهد. خطای ۵۰۳ به گوگل اعلام می‌کند که دسترسی به این صفحه موقتاً با مشکل روبرو شده است. و خیلی زود درست می‌شود.

خطای ۵۰۳ به گوگل می‌گوید که فقط مشکلات فنی به وجود آمده و پست هدف وجود دارد.

در این شرایط گوگل به شما زمان می‌دهد که مشکلات صفحه‌ی خود را برطرف نمایید. پس از مدت زمان کوتاهی بین یک تا دو روز مجدداً به پست شما باز می‌گردد تا مطمئن شود شما مشکل را بر طرف نموده‌اید.


🔹اول بودن در گوگل به کمک تولید محتوا بهینه

زمانی که تمام تلاش خود را در زمان تولید محتوا انجام دادید و به صفحه‌ی اول و اولین لینک در گوگل رسیدید تازه کار شما شروع شده است. اول شدن در گوگل پایان کار نیست.

شما باید کاری کنید که اول بمانید، اول بودن در شرایطی که اطلاعات مفیدی به کاربر ندهیم و نیاز کاربر را بر طرف نکنیم بسیار بسیار خطرناک است. زمانی که کاربر به سایت شما وارد می‌شود و نیازش برطرف نشود و در کمتر از پانزده ثانیه بر روی دکمه‌ی بازگشت کلیک نماید برای پست شما فاجعه است.

گوگل متوجه می‌شود پست شما پست مناسبی نیست و شما را از نتایج خود حذف می‌نماید. زمانی که اعتماد گوگل به یک سایت از بین برود بسیار مشکل تر از سایت نوپا می‌توان اعتماد گوگل را جلب کرد.


🔹تگ alt تصاویر

در زمان تولید محتوا استفاده از تگ alt برای تصاویر توصیه می‌شود. بهتر است برای تگ alt از کلمه کلیدی استفاده نماییم.


🔹خروج لینک از سایت

نگران نباشید به سایت‌های دیگر لینک دهید. اما لینک‌هایی که ارزشمند باشند، زمانی که اطلاعات شما برای کاربر کامل نیست و یک سایت دیگر کامل و واضح موضوعی را شرح داده بهترین کار این است که کاربر را به سایت دیگری راهنمایی کنیم. این موضوع از دید گوگل مخفی نمی‌ماند و گوگل برای شما امتیاز مثبتی در نظر خواهد گرفت.

 

آموزش سئو محتوا (seo)

لینک داخلی

🔹چه نوع محتوایی بنویسیم؟

محتوایی بنویسید که کاربر را ترغیب به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی نماید. استفاده از داده‌های آماری، محتوای آموزشی مطلب در مورد کسب و کارتان و مواردی از این قبیل را فراموش نکنید.


🔊 کلام آخر درباره تولید محتوا و آموزش سئو محتوا 🔊

در تولید محتوا‌ی خود به یاد داشته باشید که صحبت کردن مانند یک بازاریاب ممنوع است بلکه شما باید مانند یک ژورنالیست صحبت نمایید.

۸۰%
Awesome
 • Design
 1. مجتبی می گوید

  سلام
  برای افزایش سرعت ایندکس صفحات وب سایت در گوگل چیکار می تونم بکنم؟

  1. احسان طهماسبی می گوید

   سلام مجتبی
   بستگی داره به اینکه سایتت رو با چه نرم افزار یا زبان برنامه نویسی ساخته باشی . سایت هایی که با استفاده از ورد پرس ساخته شده باشند خودشون به صورت خودکار ایندکس میشن اما اگر سایتتون با چیزی به جز وردپرس نوشته شده باشه شما می توانید با استفاده از چند ابزار که اینجا بهتون معرفی می کنم پست یا صفحه خودتون رو ایندکس کنید.
   https://www.prepostseo.com/ping-multiple-urls-online
   https://linklicious.co/account/billing
   http://www.pingfarm.com/
   ابزار های پینگ کردن یا ایندکس کردن زیاد هستن اما این چند مورد رو من تایید می کنم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.