تتراپایش
تحقیقات ، نوآوری ، بهینه سازی و توسعه فن آوری اطلاعات

یکصد عامل رتبه بندی گوگل در سال ۲۰۱۸ – قسمت دوم

۲۶ – سن دامنه (Domain Age)؛

سن دامنه

یک دامین با قرارداد سه ساله و تاریخ انقضای ۳ ساله، بسیار تاثیر گذارتر از یک دامین با تاریخ انقضای یک ساله می تواند باشد.

۲۷- داشتن کلمه کلیدی در دامین؛

واقعاً نمی شود از وجود کلمه کلیدی(Keywords) در ثبت، نام دامین غافل شد!!! که البته در مقاله ای جداگانه به این موضوع و انتخاب نام دامنه بطور کامل خواهم پرداخت.

۲۸- کلمه کلیدی به عنوان اولین کلمه در دامنه؛

دامین هایی که با کلمه ی کلیدی(Keywords) مورد نظر خود شروع می شود، در مقایسه با سایت هایی که این کلیدواژه را در دامین خود ندارند یا کلمه کلیدی را در وسط یا انتهای دامین خود دارند ، رتبه بالاتری می گیرند.

۲۹- مالک وب سایت های مجازات شده؛
seo سئو

اگر گوگل یک فرد را به عنوان اسپمر در نظر بگیر به طور قطع اون فرد و دامین های متعلق به اون در رتبه بندی گوگل، Ranking بالایی نمی گیرند. پس دوستانی که می خواهند دامین یا سایت را خریداری کنند می بایست دقت کنند که اون دامین، شخص و یا وب سایت، توسط گوگل جریمه نشده باشد.

۳۰ – داشتن پسوند های معتبر؛

داشتن دامنه کشوری، مثل .cn | .tr | .ca | .ir توی کشورهای خودشان می تواند به رتبه بندی در همان کشور کمک کند اما توانایی سایت رو در سطح جهانی محدود می کند.

۳۱- استفاده از کلید واژه در عنوان صفحات؛

ببینید دوستان عزیز؛ یک راز رو خدمتتون عرض می کنم تا خیال خودم و شما رو راحت کنم و اون این هست که در هر جایی از سایت که می توانید، بصورت اصولی از کلمات کلیدی استفاده کنید، قطعاً استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحات هم تاثیر بسزایی در رتبه دهی گوگل دارد.

۳۲- شروع Title Tag با کلید واژه سایت؛

بر اساس بررسی هایی که MOZ  انجام داده، تگ های عنوان ی که با کلمات کلیدی شروع می شوند، بهتر از تگ های عنوانی هستند که این کلمات کلیدی در انتهای Tag قرار دارد.

۳۳- استفاده از کلمات کلیدی در Tag Description؛
seo سئو

جالبه بدونید که گوگل از Meta Tag به عنوان یک سیگنال رتبه بندی مستقیم استفاده نمی کند!! با این حال، تگ توضیحات می تواند بر میزان کلیک، که یک عامل رتبه بندی کلیدی است، تاثیر بگذارد.

۳۴- کلماتی که در تگ H1  نوشته می شوند؛

برچسب هایی که از تگ H1  استفاده می کنند در واقع عنوان دوم محسوب میشوند، گوگل  از تگ H1 به عنوان یک سیگنال خیلی مهم استفاده میکند.

۳۵- چه میزان از کلمه کلیدی استفاده می شود؟

برخی از دوستان، فقط شنیدن که استفاده از کلمه کلیدی در رتبه بندی تاثیر دارد، اما اون چیزی که تاثیر گذار هست “استفاده اصولی از کلمه کلیدی” می باشد. نه اینکه توی یک پاراگراف، پر بشه از کلمات کلیدی که خواننده یا کاربر نتواند اصل مطلب رو متوجه شود!!!

۳۶- میزان محتوای نوشته شده برای مطالب سایت؛

تعداد کلماتی که برای یک مطلب نوشته می شود بطور واضح به رتبه بندی وب سایت ما در گوگل تاثیر می گذارد. نباید متن و محتوا اینقدر کوتاه باشد که کاربر سایت رو سریع ترک کند و نباید اونقدر طولانی که حوصله کاربر به سر بیاد و بخاطر خستگی از زیادی مطلب، سایت را ترک کند.بهترین تعداد کلمه برای یک مطلب مفید معمولا بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ کلمه می باشد.

۳۷- فهرست مطالب؛

با استفاده از یک جدول مرتبط با محتوا و قرار دادن لینک ها در آن، به گوگل در درک محتوا از صفحات کمک می کنیم.

۳۸- تراکم کلید واژه؛

همان طور که قبلاً هم اشاره شد در استفاده از کلمات کلیدی (تعداد، محل استفاده، فارسی یا لاتین) خیلی باید دقت داشت.

۳۹- کلمات کلیدی هم معنی؛

باید خودمان را جای مخاطب یا مشتری بگذاریم و ببینیم اگه بجای آنها بودیم چه چیزی را در موتورهای جستجو Search می کردیم؟ این تکنیک به موتورهای جستجو کمک میکند تا واژه هایی که بیش از یک معنی دارند را از هم تشخیص دهد و به عنوان یک سیگنال کیفیت محتوا عمل میکند.

۴۰- سرعت بارگذاری صفحه؛
seo سئو

هر دو موتورهای جستجو  Google و Bing سرعت بارگذاری صفحه را به عنوان یک عامل رتبه بندی در نظر میگیرند. که مهم تر، سرعت بارگذاری صفحه در گوشی های موبایل و تبلت را خیلی خیلی باید جدی گرفت.

۴۱-سرعت بارگذاری صفحه ازطریق مرورگر Google Chrome ؛

درک این مطلب واقعاً ساده ست. هر آن چیزی که به گوگل ربط پیدا می کند (اعم از اپلیکیشن، مرورگر،شبکه های اجتماعی و … ) در رتبه بندی تاثیر گذار هست.

۴۲- Google Hummingbird؛

این تغییر الگوریتم به گوگل کمک کرد تا از کلمات کلیدی فراتر برود و این الگوریتم می تواند به این منجر شود که گوگل یک صفحه وب را بهتر درک کند.

۴۳- محتوای تکراری؛

محتوای مشابه در سایت (حتی اگر کمی اصلاح شده) می تواند تاثیر منفی روی موتور جستجو داشته باشد.

۴۴- بهینه سازی تصاویر؛

عکس هایی که در سایت قرار داده می شوند بر خلاف تصور، از اهمیت بسیار بسیار بالای برخوردار هستند. چه از نظر کیفیت، فرمت، اندازه، Copy Writing  و … انتخاب تصاویر و بهینه سازی آنها برای وب خیلی متفاوت تر از اون چیزی هست که یک Screenshot گرفته شود و در وب سایت قرار داده شود. 

۴۵- تازگی و نو بودن محتوا؛

به روز رسانی محتویات سایت در بازه های زمانی معقول، این Hint را به گوگل میدهد که سایت زنده وفعال است.

۴۶- تاریخ به روز رسانی صفحات؛

چند بار صفحات سایت به روز شده؟ روزانه؟ هفتگی؟ یا هر ۳ سال یکبار؟!!. فرکانس به روز رسانی صفحات هم نقش قابل ملاحظه ای در زنده بودن سایت ایفا می کند.

۴۷- استفاده از لینک های با کیفیت خارجی H2 و H3 ؛

استفاده از کلمات کلیدی در این دو تگ سیگنال های خوب و قابل قبولی را برای موتور های جستجو ارسال می کند.

۴۸- استفاده از لینک های با کیفیت خارجی ؛

بسیاری از SEO کارها بر این باور هستند و طبق گزارش های گوگل استفاده از لینک های خارجی کمک شایانی به بهبود رتبه بندی سایت می کند. البته با رعایت استفاده از لینک های با کیفیت و قوی.

۴۹- دستور زبان و املا (Grammar and Spelling)؛

گرامر و املای درست و صحیح می تواند به بهبود رتبه بندی کمک کند. این مورد واقعاً به اثبات نرسیده.اما از لحاظ منطقی که بخواهیم به موضوع نگاه کنیم، خیلی طبیعی هست که کاربران به سایت هایی که از لحاظ املایی و گرامری درست و صحیح استفاده کردند توجه بیشتری دارند و بیشتر در این سایت ها می مانند. چرا که هدف گوگل این است که کاربر و مخاطب در سایت بیشتر بماند.

۵۰-Mobile-Friendly Update؛

دامنه

اغلب به عنوان Mobilegeddon شناخته می شود.این به روزرسانی صفحات برای دستگاههای موبایل همراه است با بهینه سازی سایت در جستجوی گوگل.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.