تتراپایش
تحقیقات ، نوآوری ، بهینه سازی و توسعه فن آوری اطلاعات

چطور می توانیم یک فروشنده موفق باشیم؟

یک فروشنده موفق چه ویژگی هایی دارد ؟

  • چرا مشتری ها به ما اعتماد ندارن؟
  • چطور می تونم یک فروشنده موفق باشم؟
  • چرا به سختی می تونیم با مشتری ارتباط برقرار کنیم؟
  • چطور حس اعتماد مشتری نسبت به محصول یا خدمات خودمون رو افزایش بدیم؟
  • چرا با وجود اینکه به کالا یا خدمات خودمون مطمئن هستیم، اما نمی تونیم فروش خوبی داشته باشیم؟

از دوران پارینه سنگی که اجداد ما غار نشین بودن تا به امروز، احساس ترس و وحشت از تاریکی همراهمون بوده و با توجه به اینکه توی غار تاریک احساس ترس بهشون دست می داد، این حالت ترس از تاریکی به نسل های بعدشون هم منتقل شدتا به ما رسید و از ما هم به آیندگان به ارث می رسه…!

اگر که دقت کرده باشید موقعی که وارد یک جای تاریک می شیم اول از همه بدنبال کلید روشنایی می گردیم تا بتونیم این وحشت یا ترس یا هر چیزی که اسمش رو می ذاریم رو از خودمون دور کنیم و اون احساس خوب و راحت رو بدست بیاریم.

مشتری های ما هم مثل همون آدم های نخستین هستن که وقتی وارد مغازه یا وب سایت یا Business ما می شن اول از همه، اون احساس ترس و دودلی میاد سراغشون و این ما هستیم، که بعنوان صاحب اون Business  باید اونجا رو براشون روشن کنیم و حس خوبی رو به مشتری بدیم.

فروشنده موفق

  • حالا چطور این کار رو انجام بدیم؟
  • چه تکنیک هایی رو باید برای دور کردن مشتری از این حس ترس انجام بدیم ؟
  • چطور به مشتری این اطمینان رو بدیم که به جای درستی اومده و این جا همون جایی هست که آرزوش رو داشته و کالای ما بهترین کالایی هست که می تونسته داشته باشه؟

متاسفانه خیلی از کارهایی که مغازه دارها , کسبه ها، وب سایت دارها و هر فردی که با مردم بعنوان مشتری در تعامل هست جوری رفتار می کنن که بیشتر حس ترس بهشون دست می ده تا آرامش.دقت کردید وقتی وارد یک بنگاه واسه خرید خونه یا ماشین می شیم در بیشتر از ۹۷ % موارد حس کلاهبرداری بهمون دست می ده بجای اینکه احساس خوبی داشته باشیم….!!! اون شاگرد بنگاه یا صاحب بنگاه یک سری اطلاعات بدرد نخور در اختیار ما می ذاره که دونستنش هیچ تاثیری روی تصمیم من مشتری نداره و فقط من رو بی اعتماد تر می کنه.

این همون ترس از تاریکی هست که به سراغ من مشتری میاد….

صداقت همه چیز است، در حوزه ی کسب و کار و موفقیت در فروش، باید قابل اعتماد و اعتبار باشیم و با دادن اطلاعات غلط و ناقص به مشتری اعتماد آن ها را از بین نبریم.صداقت بهترین سیاست در فروش است. بذارید با یک مثال دیگه موضوع رو ملموس تر پیش ببریم ؛

وقتی می ریم لباس بخریم، صاحب مغازه جوری به شما مشاوره می ده که بیشتر حس کلاهبرداری بهمون دست می ده تا اینکه کمک و راهنمایی باشه….و جالب تر اینکه بیشترشون از یک تکنیک برای فروختن (قالب کردن) جنس هاشون استفاده می کنن.اما درکنارش بعضی مغازه دارها یا کسبه یا فروشگاه های اینترنتی رو می بینی که برای خرید کردن از اونها صف می کشن…تا حالا از خودتون پرسیدین چرا؟؟؟

  • دلیلش فقط یک چیزه و اونم اطلاعات ، اطلاعات و باز هم اطلاعات.

این اطلاعات هست که به مشتری روشنایی می ده و ترس از تاریکی اون رو برطرف می کنه.این اطلاعات هستش که مشتری حاضره یک قیمت بالاتر نسبت به رقیب همون کاسب توی همون صنف بده اما از اونی که اطلاعات بیشتر، بهتر و مفیدتری می ده خریدش رو انجام بده. پس بیاید با دادن اطلاعات صحیح و مفید به مشتری، اون ها رو از غار تاریک بیرون بیاریم و حس روشنایی رو بهشون بدیم.

فروشنده موفق

من بعنوان صاحب اون شغل باید تکنیک اتاق تاریک رو اجرا کنم و تا می تونم اتاق رو برای مشتری هام روشن کنم تا با چشم کاملا باز تمام اتاق من رو ببینن.اونوقت هست که مشتری تبدیل به مشتری وفادار می شه و اگه هم من قیمتم رو بالاتر از بقیه رقبا ببرم باز هم اون مشتری به من وفادار می مونه… پس تکنیک اتاق تاریک یادتون نره

نتیجه گیری اینکه :

  • ترس مشتری از کمبود اطلاعات هست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.