تتراپایش
تحقیقات ، نوآوری ، بهینه سازی و توسعه فن آوری اطلاعات

راز و رمز تولید محتوا

راز و رمز تولید محتوا و سئو محتوا

تولید محتوا و مهمتر از آن سئو محتوا یکی از مهمترین پارامترهای سئو (seo) است. اساسی ترین گزینه ها در تولید محتوا از این قبیل است : تولید محتوا فیلم / تولید محتوا برای کسب و کار اینترنتی / تولید محتوای شبکه های اجتماعی / تبلیغات / بازاریابی اینترنتی و بسیاری موارد این چنین که در این مقاله از آموزش سئو (seo) به شما خواهیم گفت چگونه تولید محتوا و همزمان سئو محتوا را انجام دهید .

 

تولید محتوا

 

از کجا تولید محتوا را شروع کنیم ؟

بسیاری از افرادی که به تازگی تولید محتوا را شروع نموده اند می گویند : ما همه چیزهایی را که می خواهیم بنویسیم را خیلی خوب می دانیم اما زمانی که شروع به نوشتن می کنیم نمی دانیم تولید محتوا را از  کجا شروع نماییم ! (میدونم چی میخوام بنویسم اما نمیدونم چجوری و از کجا شروع کنم !!! )

زمانی که با این افراد صحبت نمودم متوجه شدم بسیار عالی تمام موارد را توضیح می دهند و قدرت بیان خیلی خوبی دارند بنابراین به آنان و شمایی که شروع به تولید محتوا نمودید پیشنهاد می کنم صحبت کنید و صدای خود را ضبط نمایید . با افراد مختلف که در حوزه کسب و کار شما فعالیت می نمایند گفتگو کنید و همزمان صدای آنان را ضبط نمایید .

بعد از این که تمامی موارد گفته و ضبط شد ، حالا نوبت به دسته بندی و سئو محتوا رسیده است. قبل از هر چیز صدای ضبط شده ی خود را تایپ نمایید .

تولید محتوا

تولید محتوا

 

تا به اینجای کار وظیفه ی تولید محتوا ی شما به پایان رسیده است. اکنون باید محتوای به دست آمده که می تواند شامل فیلم ، صدا ، تصویر و یا هر محتوای دیگری می باشد را سئو (seo)  نماییم.

 

صفر تا صد سئو محتوا

 

🔹 عنوان اصلی محتوای صفحه 

مهمترین و سخت ترین مرحله در تولید محتوا می تواند انتخاب عنوان مناسب باشد. در یک محتوا بهترین حالت این است که روی یک کلمه کلیدی کار شود. هر چه تعداد کلمات تیتر کمتر باشد بهتر است . زیرا ارزش وزن کلمات بیشتر می شود. همچنین طبق تحقیقات به دست آمده معمولا کاربران تیترهایی را می خوانند که کلمات کمتری دارند .

 

🔹پاراگراف اول تولید محتوا

در هنگام تولید محتوا بهتر است در پاراگراف اول حداقل ۳ تا ۴ بار کلمه کلیدی استفاده شود. و مهمتر از آن اولین جمله با کلمه کلیدی شروع شود. به شما پیشنهاد می کنم کلمات کلیدی به خصوص در پاراگراف اول Bold  شود زیرا گوگل تگ های Html  را می خواند و شما می توانید به این روش توجه گوگل را به خود جلب نمایید .

 

آموزش سئو (SEO)

seo

 

🔹تصاویر در تولید محتوا

توصیه می شود که از تصاویر ، اینفوگرافی ها و مهمتر از آن فیلم در بین هر پاراگراف استفاده نمایید . بهترین و عالی ترین روش تولید محتوا مولتی مدیا (Multi Media) می باشد.

به یاد داشته باشید از دید گوگل پنگوئن محتوای چند رسانه ای بسیار جذاب تر از محتوای فقط متنی  است. همچنین از دید کاربر زمانی که تماماً متن می خواند بسیار خسته کننده است. حتی اگر تولید محتوای کسب و کار شما بسیار عالی نوشته شده باشد، زمانی که کاربر بر روی گزینه بازگشت کلیک نماید کار پست شما تمام است.

و اگر شماهنر نگه داشتن کاربر را در صفحه نداشته باشید تمام زحمات شما از بین می رود.

 

🌟🌟🌟

پیشنهاد ویژه :

پیشنهاد من به عنوان یک طراح سایت و تولید کننده محتوا این است که شما پاراگراف اول محتوا را برای گوگل بنویسید و بقیه محتوا را به صورت کامل واضح و روشن برای کاربر بنویسید.

🌟🌟🌟

 

🔹فیلم در سئو سایت چه نقشی دارد ؟

استفاده از فیلم در تولید محتوایی که انجام داده اید همانند تصاویری که استفاده نمودید حتی بیشتر از آن نقش زیادی در سئو (Seo) سایت دارد.

اما یادتان باشد که فیلم های خود را در سایت های معتبری همچون آپارات ، یوتیوب ، توییتر و … به اشتراک گذارید. تا در جستجوی گوگل دیده شوید. و شما بتوانید با استفاده از فیلم برای سایت خود ورودی دریافت نمایید.

بنابراین به شما توصیه می شود فیلم را در تولید محتوای خود فراموش نکنید.

آموزش سئو (SEO)

 

آموزش سئو

 

🔹استفاده از تگ H1 / H2 /H3 و ..

همه جا گفته شده از تگ H1  فقط یک بار در صفحه استفاده شود. اما به عقیده من شما می توانید در هر بلوک متنی می توانید از یک تگ H1 استفاده نمایید. شما می توانید در یک صفحه چندین بلوک متنی داشته باشید.

از تگ H2  بی نهایت بار  استفاده کنید اما مراقب باشید از آن طرف بام نیفتید و زیبایی و خوانایی سایت را فدای سئو سایت نکنید.

 

🔹استفاده از لینک های داخلی

برای اینکه به گوگل ثابت کنید که محتوای سایت شما با هم در ارتباط است باید از لینک داخلی استفاده نماییدو همچنین می توانید از  لینک های داخلی برای اعتبار صفحات پر بازدید خود به سایر صفحات استفاده نمایید .

 

به عنوان مثال

مطلب سایت درباره تولید محتوا است و در بخشی از محتوا شما درباره خرید بک لینک صحبت می کنید. بنابراین به پست بک لینک خود لینک می دهید. در پست بک لینک خود نیز مجددا به پست تولید محتوا لینک می دهید.

 

🔹آدرس سایت

آدرس سایت اگر به صورت فارسی استفاده شود خوب است. اما ممکن است در هنگام لینک بیلدینگ شما را دچار مشکل کند.

 

🔹تبدیل خطای ۴۰۴ به خطای ۵۰۳

در برخی مواقع به دلیل مشکلات هاست ممکن است خطای ۴۰۴ برگردانده شود، که بسیار خطرناک است. زمانی که کاربر با صفحه ی ۴۰۴ مواجه می شود گوگل به این نتیجه می رسد که دیگر چنین صفحه ای وجود ندارد و شاید هیچ وقت به صفحه بازنگردد و پست شما را از نتایج خود حذف نماید.

 

خطای 503

در چنین شرایطی باید از برنامه نویس خود بخواهید از یک قطعه کد استفاده نماییم که خطای ۴۰۴ را به خطای ۵۰۳ تغییر دهد. خطای ۵۰۳ به گوگل اعلام می کند که دسترسی به این صفحه موقتاً با مشکل روبرو شده است. و خیلی زود درست می شود.

خطای ۵۰۳ به گوگل می گوید که فقط مشکلات فنی به وجود آمده و پست هدف وجود دارد.

در این شرایط گوگل به شما زمان می دهد که مشکلات صفحه ی خود را برطرف نمایید. پس از مدت زمان کوتاهی بین یک تا دو روز مجدداً به پست شما باز می گردد تا مطمئن شود شما مشکل را بر طرف نموده اید.

 

🔹اول بودن در گوگل

زمانی که تمام تلاش خود را در زمان تولید محتوا انجام دادید و به صفحه ی اول و اولین لینک در گوگل رسیدید تازه کار شما شروع شده است. اول شدن در گوگل پایان کار نیست.

شما باید کاری کنید که اول بمانید، اول بودن در شرایطی که اطلاعات مفیدی به کاربر ندهیم و نیاز کاربر را بر طرف نکنیم بسیار بسیار خطرناک است. زمانی که کاربر به سایت شما وارد می شود و نیازش برطرف نشود و در کمتر از پانزده ثانیه بر روی دکمه ی بازگشت کلیک نماید برای پست شما فاجعه است.

گوگل متوجه می شود پست شما پست مناسبی نیست و شما را از نتایج خود حذف می نماید. زمانی که اعتماد گوگل به یک سایت از بین برود بسیار مشکل تر از سایت نوپا می توان اعتماد گوگل را جلب کرد.

 

🔹تگ alt تصاویر

در زمان تولید محتوا استفاده از تگ alt  برای تصاویر توصیه می شود. بهتر است برای تگ alt  از کلمه کلیدی استفاده نماییم .

 

🔹خروج لینک از سایت

نگران نباشید به سایت های دیگر لینک دهید. اما لینک هایی که ارزشمند باشند، زمانی که اطلاعات شما برای کاربر کامل نیست و یک سایت دیگر کامل و واضح موضوعی را شرح داده بهترین کار این است که کاربر را به سایت دیگری راهنمایی کنیم. این موضوع از دید گوگل مخفی نمی ماند و گوگل برای شما امتیاز مثبتی در نظر خواهد گرفت.

 

seo

لینک داخلی

 

🔹چه نوع محتوایی بنویسیم ؟

محتوایی بنویسید که کاربر را ترغیب به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نماید. استفاده از داده های آماری ، محتوای آموزشی مطلب در مورد کسب و کارتان و مواردی از این قبیل را فراموش نکنید.

 

🔊 کلام آخر 🔊

صحبت کردن مانند یک بازاریاب  ممنوع بلکه مانند یک ژورنالیست صحبت نمایید.

۸۰%
Awesome
 • Design
 1. مجتبی می گوید

  سلام
  برای افزایش سرعت ایندکس صفحات وب سایت در گوگل چیکار می تونم بکنم؟

  1. احسان طهماسبی می گوید

   سلام مجتبی
   بستگی داره به اینکه سایتت رو با چه نرم افزار یا زبان برنامه نویسی ساخته باشی . سایت هایی که با استفاده از ورد پرس ساخته شده باشند خودشون به صورت خودکار ایندکس میشن اما اگر سایتتون با چیزی به جز وردپرس نوشته شده باشه شما می توانید با استفاده از چند ابزار که اینجا بهتون معرفی می کنم پست یا صفحه خودتون رو ایندکس کنید.
   https://www.prepostseo.com/ping-multiple-urls-online
   https://linklicious.co/account/billing
   http://www.pingfarm.com/
   ابزار های پینگ کردن یا ایندکس کردن زیاد هستن اما این چند مورد رو من تایید می کنم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.