تتراپایش
تحقیقات ، نوآوری ، بهینه سازی و توسعه فن آوری اطلاعات

جی میل جدید را امتحان کنید

جی میل جدید را امتحان کنید ….

تا حالا شده فکر کرده باشین ای کاش می شد به جای استفاده از نرم افزار های نوشتن کارهای روزانه مثل out look  و  task coach

می توانستیم توی اکانت ایمیلمون (جی میل ) این کار رو انجام بدیم ؟؟!!!!!!

حتما به این مورد هم برخورد کردید که کاش می شد به جای برنامه های یادآوری (snooze) ، توی اکانت ایمیل می توانستیم این قابلیت رو داشته باشیم …!!!!!

یا حتی کاش می شد واسه ایمیل هایی که می فرستیم ، می تونستیم بازه زمانی تعریف کنیم تا بعد از یک بازه زمانی خاص ، اون ایمیل از صندوق پستی طرف مقابل حذف بشه …..!!!!

پس مبارکه . . .

جی‌میل (Gmail)، با ایجاد تغییرات جدیدی در سرویس خودش، تمام این امکانات رو فراهم کرد ! اگرچه در نگاه اول به نظر می‌رسه که تغییرات چشمگیرجدیدی وجود نداره، ولی با بررسی دقیق‌تر می تونیم ببینیم که این تغییرات بسیار متنوع هستن.

شاید از ویژگی های جدید نسخه بروز شده جیمیل ( که خود من واقعاً لذت بردم ) و توی نوار کناری سمت راست قابل مشاهده هستش، یک ویجت تقویم هوشمند باشه؛ توی نسخه جدید، بخشی برای دسترسی آسون‌تر به تقویم، یادداشت برداری، نوشتن Task و همچنین اضافه کردن افزونه ها ( Add-ons ) ایجاد شده.

 

ایمیل

برای هر ایمیل گزینه‌ای برای بایگانی، حذف و یادآوری در نظر گرفته شده، به این ترتیب پس از خوندن هر ایمیل، کاربر می‌تونه تصمیم بگیره که با ایمیل دریافتی چیکار کنه.

ایمیل

  • کاربرمی‌تونه تصمیم بگیره که ایمیل‌های ارسالی تا چه زمانی در سیستم باقی بمونن؛ مثلا یک ایمیل با درخواست کاربر تنها یک روز در سیستم بمونه و حذف بشه یا اینکه بعد از۳ سال این اتفاق بیفته! ( البته این قابلیت هنوز برای کاربران ایران فعال نشده )، اما به محض فعال شدن، با زدن گزینه ارسال ایمیل جدید یا پاسخگویی به ایمیل، این گزینه رو مشاهده می کنیم :

ایمیل

 

ایمیل

ایمیل

  • گوگل ایمیل‌های مهم رو با هوش مصنوعی شناسایی می‌کنه و اون ها رو به بالای لیست ایمیل‌های دریافتی می‌فرسته؛ به این ترتیب احتمال ندیدن ایمیل‌های مهم کمتر می‌شه.
  • اگرکه کاربر به ایمیل دریافتی خودش پس از گذشت چند روز پاسخ نده، سیستم اون رو به فرد یادآوری می‌کنه.
  • همچنین در نسخه جدید، گوگل پاسخ‌های آماده بیشتری رو تهیه کرده، تا کاربران بتونن با استفاده از اون ها در زمان خودشون صرفه‌جویی کنند.

تمام این ویژگی های جدید به نظر می رسه می خواد این پیغام رو به مخاطب بده که گوگل در حال شروع یک انقلاب هستش…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.