تتراپایش
تحقیقات ، نوآوری ، بهینه سازی و توسعه فن آوری اطلاعات

آیا دوست دارید پس از مدت زمان مشخصی ، ایمیل ارسالی تون پاک بشه؟

ایـمـیـل مـحـرمـانـه

گوگل، قابلیت جدیدی را برای فرستاندن «ایمیل محرمانه» به سرویس جی‌میل اضافه خواهد کرد. با راه‌اندازی این سرویس ایمیل شما پس از مدت زمان مشخصی از بین می‌رود . گوگل در حال آزمایش این سرویس است که به کاربران امکان‌ می‌دهد تا ایمیل‌ هایی با تاریخ انقضا ارسال کنند.
در این حالت می‌توان از ارسال مجدد ایمیل محرمانه به دیگران (forward)، پاسخ (Reply)، دانلود ضمیمه و کپی کردن مکاتبه توسط گیرنده جلوگیری کرد و همچنین به غیر از دو طرف فرستنده و گیرنده شخص دیگری قادر به خواندن آن نخواهد بود.
TechCrunch، وب‌سایت خبر فناوری که اولین گزارش این سرویس جدید جی‌میل را منتشر کرده است می‌گوید که با این حالت ارسال ایمیل محرمانه ، گیرنده می‌تواند «هویت خود را نیز با فرستادن رمز عبور به فرستنده تائید کند. »

با این وجود این سرویس جدید نیز نخواهد توانست صد در صد تضمین کننده جلوگیری ازحفظ محتوای مطلب ارسال شده توسط گیرنده باشد زیرا همیشه گزینه اسکرین‌شات از پیام وجود دارد.

همچنین مشخص نیست که «حالت محرمانه» بدلیل ماهیت غیر متمرکز پروتکل سرویس‌های ایمیل بر گیرنده‌ای که از سرویس ایمیلی دیگری غیر از جی‌میل استفاده می‌کند نیز کارآیی داشته باشد.
این خبر پس از انتشار خبر افزودن قابلیت‌ها و طراحی جدید توسط جی‌میل در نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند و ورژن وب آن، توسط وب‌سایت خبر فناوری TechCrunch گزارش شده است.
قابلیت‌های جدید شامل طراحی جدید شکل جی‌میل و اپلیکیشن، اضافه شدن به منوی کناری، طراحی مخصوص توسط کاربر و پاسخ دادن بدون کلیک بروی گزینه Reply و تنها با حرکت انگشت بروی صفحه است.
منبع : TechCrunch

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.