تتراپایش
تحقیقات ، نوآوری ، بهینه سازی و توسعه فن آوری اطلاعات

استخراج کلمات کلیدی

استخراج کلمات کلیدی

برای پاسخ به این پرسش که استخراج کلمات کلیدی چیست؟ استخراج کلمات کلیدی چه کاربردی دارد؟ به شما پیشنهاد می کنم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

الگوریتم گوگل به شیوه ای است که باید تشخیص دهد که سایت ما دقیقاً در چه حوزه ای فعالیت دارد. مثلاً اگر وب سایت ما در حوزه فروش لبنیات فعالیت دارد و یکی از محصولات ما فروش “شیر” است، گوگل باید متوجه شود که ما در مورد شیر خوراکی صحبت می کنیم نه “شیر جنگل” یا “شیر سرویس بهداشتی” پس ۳ تا چیز متفاوت داریم، حالا گوگل از کجا بفهمد که منظور ما کدام شیر است؟!!!

اگر بخواهیم به گوگل بفهمانیم که منظور ما شیر خوراکی است، باید راجع به گاو و گوسفند و بز و شتر صحبت کنیم. راجع به پروتئین صحبت کنیم. راجع به لاکتوز و علوفه و تغذیه دام صحبت کنیم و …. که گوگل بفهمد “اکی” منظور ما شیر خوراکی است.پس گوگل بر اساس ارتباط معنایی واژه هایی که استفاده کردیم تشخیص می دهد که محتوای ما مرتبط است یا خیر.

نمی خواهم بگویم مستقیم، اما بطور غیر مستقیم، گوگل از سایت های مرجع مثل ویکی پدیا Wikipedia.org استفاده می کند تا آن معنای مفهومی را متوجه بشود، چرا ؟؟؟ چون ویکی پدیا Wikipedia جایی است که خود مردم آن را توسعه می دهند.

استخراج کلمات کلیدی مهم

گوگل در اصل یک ماشین است، زبان بلد نیست، گوگل یک هوش مصنوعی است که ساخته شده و این هوش مصنوعی در صورت وجود داده ها می تواند کار کند و متوجه شود. یک بخش را خودش بر اساس الگوریتم متوجه می شود و یک بخش را هم از ویکی پدیا استفاده می کند.

حالا ما کافی است در جستجوی ویکی پدیا “شیر خوراکی” را جستجو کنیم و صفحه ای نمایش داده خواهد شد که پر است از کلمات و واژه های کلیدی که ارتباط مستقیم و یا غیر مستقیم به شیر خوراکی دارند که تمام مفاهیمی که در آنجا استفاده شده اگر در سایت فروش لبنیات خودمان از آن استفاده کنیم ملاک محتوایی برای گوگل خواهد بود.

پس باید خیلی دقت داشته باشیم که در بررسی و تحقیق کلمات کلیدی، حتماً باید از سایت ویکی پدیا و کلمات کلیدی آن به خوبی استفاده کنیم و یادمان باشد اگر از سایت خودمان به سایت های مرجع مثل ویکی پدیا Wikipedia لینک بدهیم برای سئو SEO سایت یک امتیاز مثبت است.

[مطالب مرتبط : خرید بک لینک ]

[مطالب مرتبط : راز و رمز تولید محتوا ]

استخراج کلمات کلیدی

گوگل در هنگام جستجو در موضوعی خاص مثل “شیر”، می گوید که من الان یک عالمه فایل دارم و کاربر آمده و جستجو کرده که: “میزان پروتئین در شیر گاو و شیر شتر”، اول از همه نگاه می کند که کدام سایت دقیقاً از همین عبارت در تولید محتوای خودش استفاده کرده و کاربر را به سمت سایت شما هدایت می کند. حالا اگر رقبای شما از این عبارت استفاده نکرده باشند شما ۵۰% از آن ها در نتایج جستجوی گوگل پیش هستید.

پس برای داشتن نتایج بالاتر در جستجوهای گوگل بهتر است که برای هر کدام از این واژه ها و عبارات در صورت امکان یک صفحه جدا بسازیم و روی سئو SEO هر کدام بطور مجزا کار کنیم و برای گرفتن رتبه، بایستی از این واژه ها و عبارات در SUB Headline استفاده کنیم که این واقعاً نکته ی مهمی است و راز واقعی سئو داخلی سایت است و به ازای هر صفحه ای که برای هر کدام از واژه ها می سازیم به هر کدام از این صفحات لینک دهیم.

امیدوارم مقاله استخراج کلمات کلیدی برای شما جالب بوده باشد، و از آن استفاده کرده باشید.